Zwinne zarządzanie projektami staje się coraz popularniejsze. Fakt ten nie powinien nikogo dziwić, bo faktycznie wdrożenie metodyk scrum oraz agile może w znaczącym stopniu zwiększyć efektywność zespołu projektowego. Za realizację poszczególnych projektów bardzo często odpowiada tak zwany zespół scrum.

Członkom tego zespołu dedykowane są między innymi takie szkolenia jak szkolenia scrum master oraz szkolenie scrum developer. Nie sposób nie zauważyć, że dzięki tego typu kursom osoby w nich uczestniczące mają szansę pogłębić swoją wiedzę odnośnie scrum czy agile. Szkolenie product owner również może okazać się przydatne, gdyż na product ownerach również spoczywa ogromna odpowiedzialność za właściwą realizację projektu.

Wiele osób zastanawia się nad tym gdzie tak naprawdę sprawdzi się zarządzanie projektami według zwinnego podejścia. Trudno udzielić na to pytanie jednej wyczerpującej odpowiedzi, ale na pewno należy wspomnieć, że scrum oraz agile są szczególnie przydatne w branży IT. Szkolenie scrum oraz agile szkolenia muszą być jednak poprowadzone przez wykwalifikowaną firmę, bo w przeciwnym razie nie możemy liczyć na ich skuteczność.

Co więcej, szkolenia oraz różnego rodzaju kursy traktujące o scrum muszą być prowadzone systematycznie. Tylko regularność jest w stanie zagwarantować nam wszystkim efekty, które chcielibyśmy osiągnąć.

Nie sposób nie zauważyć, że największy wybór szkoleń oraz kursów mają mieszkańcy dużych i prężnie rozwijających się miast, takich jak na przykład Wrocław czy Kraków. To właśnie w tych miastach znajdziemy największą ilość firm szkoleniowych, które specjalizują się w prowadzeniu szkoleń. Na uwagę zasługują również szkolenia dofinansowane ze środków unijnych.

Szkolenia i kursy dofinansowane ze środków Unii Europejskiej cieszą się szczególnym zainteresowaniem nie tylko ze względu na to, że można dzięki nim sporo zaoszczędzić, ale także dlatego, że są prowadzone na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Zazwyczaj uczestnicy takich szkoleń mogą również liczyć na gratisowe materiały edukacyjne.