Choć wielu osobom może się tak na pierwszy rzut oka nie wydawać, to jednak prawo bardzo mocno stoi po stronie przedsiębiorców, chroniąc oczywiście także osoby prywatne, niemniej jednak umożliwiając tym pierwszym rozwój i działanie. Problem jednak w tym, że najpierw trzeba by było owo prawo znać – a z tym są już większe problemy.

Ustawy pomagające przedsiębiorcom

Tutaj poruszone zostaną przede wszystkim ustawy mające na celu pomoc w zakresie zarządzania nieruchomościami. Otóż warto wiedzieć, że istnieje coś takiego jak zasiedzenie służebności oraz co więcej – służebność gruntowa na użytkowaniu wieczystym. W ten sposób prawo chroni np. naszą drogę konieczną do przedsiębiorstwa.

O co tu dokładniej chodzi? Na pewno każdy z nas słyszał albo spotkał się z takim przypadkiem, że firma w zasadzie była zamknięta, bo okoliczni właściciele gruntów i dróg prywatnych nie zgadzali się nie użytkowanie przez firmę drogi. Albo że nagle po wielu latach zjawiała się jakaś osoba z papierami i mówiła, że ona jest właścicielem tej drogi użytkowanej od lat i żądała sporej sumy za wszystkie lata.

I tu właśnie wchodzą w grę powyższe ustawy, które jasno mówią, że po określonym upływie czasu, jeśli właściciel danej drogi itp. nie zgłosił żadnych roszczeń, to można starać się o uzyskanie służebności gruntowej nawet na użytkowanie wieczyste.

Szkolenie zasiedzenie służebności oraz zarządzanie nieruchomościami szkolenie – prawdziwa konieczność

Oczywiście jednak, zanim będziemy korzystać z tych praw, należy dowiedzieć się dokładnie, jak to zrobić, kiedy prawo daje nam spore możliwości, a kiedy jednak trzeba uważać. Dlatego też warto zainwestować w dobrej jakości szkolenie zasiedzenie służebności albo też szkolenie z zakresu prawa budowlanego czy zarządzania nieruchomościami. Dzięki nim bowiem będziemy wiedzieć, jakie mamy możliwości jako firma w zakresie nieruchomości. Pamiętajmy tylko o tym, aby wybrać naprawdę dobrej jakości kursy, prowadzone przez specjalistów – dzisiaj bowiem nie każdy kurs tak wygląda.